Абітурієнту

Корисна інфрормація, новини вступної кампанії

Новини вступної кампанії-2017

ДО УВАГИ АБІТУРІЄНТІВ!

За інформацією ДП «Інфоресурс» в Єдиній державній електронній базі з питань освіти анульовані електронні заяви, у яких відображалась не вся інформація, необхідна для їх розгляду навчальним закладом (відсутній конкурсний бал). У зв’язку із цим, просимо перевірити інформацію щодо поданих заяв у своєму електронному кабінеті і, за необхідності, повторно подати заяву у разі її анулювання.


ВАШІ МРІЇ ЗБУВАЮТЬСЯ!

Загальні принципи вступної кампанії цього року майже не відрізняються від минулорічних. Проте про деякі нюанси згідно Умов прийому до вищих навчальних закладів 2017 року треба знати кожному абітурієнту.

♦ Конкурсний відбір для здобуття освітніх ступенів «магістр» та «бакалавр» на основі повної загальної середньої освіти буде здійснюватися за результатами трьох сертифікатів ЗНО 2016 та 2017 років.
♦ Українська мова і література залишається обов'язковим предметом, другий обов'язковий предмет – математика, історія України або біологія в залежності від спеціальності (у БДМУ - біологія), третій – визначається вищим навчальним закладом, який може запропонувати тим, хто вступає два предмети на вибір.
♦ Відбір абітурієнтів проводитиметься на підставі конкурсного бала і буде формуватися з оцінок ЗНО, середнього балу атестату про загальну середню освіту. Максимальний конкурсний бал не перевищуватиме 200.
♦ Додався механізм балансуючих коефіцієнтів: галузевого, регіонального, сільського і першочергового.
♦ Зберігаються квоти для пільговиків і переселенців, які замінили право на позаконкурсний вступ в 2016 році. Квота-1 призначена для сиріт і для тих, хто за станом здоров'я не може здавати ЗНО, а також для учасників бойових дій. Квота для них становитиме не більше 10% від держзамовлення, але не менше 1 людини. У вищих навчальних закладах Донецької та Луганської області – 30%. Квота-2 – для переселенців, які покинули окупований Крим після 1 січня 2017 року. Вона становить 20% від держзамовлення, але тільки в уповноважених ВНЗ (на їх базі будуть функціонувати Освітні центри "Крим-Україна"), сьогодні їх в Україні 12. Квота-3 може вводитися тільки в комунальних вищих закладах – їх в Україні не багато – вона діє для жителів відповідної територіальної громади, яка фінансує підготовку фахівців з бюджету регіону.
♦ Подання всіх заяв при вступі на навчання  за денною та заочною формами на основі повної загальної середньої освіти буде здійснюватися виключно в електронній формі , за винятком тих, хто вступатиме за квотами, за результатом співбесіди або вступних іспитів.
♦ Пріоритетність заяв при вступі залишається. Проте на відміну від попередніх років, максимально  при вступі на місця державного замовлення можна подати 9 заяв і не більш ніж на 4 спеціальності. Кількість заяв на місця за кошти фізичних або юридичних осіб не будуть обмежуватися.

АБІТУРІЄНТОВІ НА ЗАМІТКУ

♦ Реєстрація для складання ЗНО — з 6 лютого по 17 березня
♦ Пробне ЗНО — 1 і 8 квітня
♦ Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) — з  23 травня до 16 червня
♦ Початок реєстрація електронних кабінетів  —  29 червня
♦ Початок прийому заяв і документів у вишах — 12 липня
♦ Завершення прийому заяв і документів від вступників, які проходять співбесіди та вступні іспити— 20 липня
♦ Проведення співбесід — із 21 до 23 липня
♦ Проведення вступних іспитів — із 21 до 26 липня
♦ Завершення прийому заяв від вступників — 26 липня
♦ Оприлюднення рейтингового списку рекомендованих на місця держзамовлення — 1 серпня

Бажаємо успіхів та усвідомленості усім абітурієнтам під час вибору майбутньої професії!