9. Якщо раніше я вже здобув вищу освіту безоплатно, то чи можу я отримати ще одну вищу освіту за іншою спеціальністю також безоплатно?

Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних ЗВО, якщо певний ступінь вищої освіти вони отримують ВПЕРШЕ за кошти державного або місцевого бюджету.

Також громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту за другою спеціальністю у державних та комунальних ЗВО за тим же рівнем, що й першу, якщо:

• за станом здоров’я вони втратили можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії, та в інших випадках, передбачених законом;
  • якщо вони мають направлення на навчання, видане державним (регіональним) замовником відповідно до законодавства.