25. Якщо я брав участь в олімпіадах чи спортивних змаганнях, чи маю я якісь переваги при вступі?

Якщо ви є членом збірних команд України, які брали участь у:

• міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України);
  • Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням Мінмолодьспорт України),

то вам зараховуються оцінки по 200 балів з двох вступних випробувань на вибір.
Важливо! Інформація про вас повинна бути внесена в базу ЄДЕБО, яка має «ідентифікувати» вашу належність до вказаної категорії під час внесення даних вступника в особистому електронному кабінеті. Якщо така інформація про вас відсутня у кабінеті вступника, звертайтеся на пошту vstup2019@mon.gov.ua з прикріпленими документами, які підтверджують ваше право на застосування додаткових балів.
Зверніть увагу! Після подачі ПЕРШОЇ електронної заяви буде неможливо підтвердити/спростувати вашу належність до вказаної вище категорії переможців.

Якщо Ви є:

• призером (нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2019 року з базових предметів;
  • призером III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України 2019 року,

то до вашого конкурсного бала додається 10 балів. (крім вступу на спеціальності галузі знань 29 «Міжнародні відносини»). Відповідну інформацію приймальні комісії отримують з ЄДЕБО.
Якщо ви є учасником Всеукраїнської олімпіади закладу вищої освіти для профорієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти зі спеціальностей, визначених Переліком спеціальностей, яким надається особлива підтримка, то вам можуть нараховувати додаткові бали до оцінки ЗНО з одного відповідного предмета при розрахунку конкурсного бала в цьому ЗВО в обсязі від 1 до 20 балів.
Якщо ви є:

• призером чи переможцем чемпіонатів Європи та чемпіонатів Світу (зокрема, серед школярів);
  • призером чи переможцем всесвітньої Гімназіади;
  • переможцем чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту);
  • спортсменом, який посідав призові місця на чемпіонатах Світу, Європи, а також чемпіоном України з олімпійських видів спорту протягом 2017-2019 років,

то під час вступу на спеціальності 014 «Середня освіта (Фізична культура)» та 017 «Фізична культура і спорт» ви можете отримати додаткові 10 балів до конкурсного бала. Для цього заяву на вступ треба подавати в паперовій формі, додавши до неї документ, що підтверджує статус
призера або переможця зазначених змагань.