Порядок прийому на навчання для здобуття на вищої освіти – 2023: основні тези

Міністерством освіти і науки України затверджений Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Конкурсний відбір

Згідно Порядку, для вступу до закладів вищої освіти вступники мають подати результати національного мультипредметного тесту.

Національний мультипредметний тест містить три предметні блоки: два обов’язкові – з української мови та математики, і один за вибором учасникаісторія України, біологія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська).

Окрім результатів НМТ 2023 року, вступники зможуть також скористатись результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2020 та 2021 років.

Конкурсний бал вступників

Порядком передбачено, що конкурсний бал для вступу буде розраховуватись шляхом переведення тестових балів, отриманих за кожен предметний тест, у рейтинговий бал за 200-бальною шкалою.

Для вступу на кожну спеціальність для усіх тестових предметів встановлені вагові коефіцієнти:

– для спеціальностей «Медицина», «Стоматологія» та «Медична психологія»: українська мова – 0,35; математика – 0,4; історія України, іноземна мова – 0,25; біологія, фізика – 0,5; хімія – 0,35.

– для спеціальності «Фармація, промислова фармація»: українська мова – 0,35; математика – 0,4; історія України, іноземна мова – 0,25; біологія, фізика – 0,5; хімія – 0,5.

Конкурсний бал (КБ) обчислюватиметься за формулою:

КБ = (П1*К1+ П2*К2+П3*К3) / (К1+К2+К3),

де П1 – українська мова, П2 – математика, П3 – предмет на вибір вступника,  К1, К2 та К3 – відповідні коефіцієнти.

Для спеціальностей «Стоматологія» та «Медицина» конкурсний бал для вступу не може бути менше ніж 150 балів.

Для спеціальності «Фармація, промислова фармація» конкурсний бал на бюджет не може бути меншим 140 балів, для вступу на контракт – меншим за 120 балів.

Строки вступу

Реєстрація електронних кабінетів вступників розпочнеться 1 липня.

Подача заяв вступників розпочнеться 19 липня і триватиме до 31 липня.

Вступники, які отримають рекомендації до зарахування на бюджет, мають виконати вимоги до зарахування до 8 серпня.

Зарахування бюджетників відбудеться не пізніше 10 серпня, зарахування контрактників триватиме до 30 серпня.

Середній бал документа про освіту та коефіцієнти

У вступній кампанії 2023 року не будуть використовувати середні бали атестатів та сільський коефіцієнт.

ВАЖЛИВО! Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році ще повинен пройти процедуру реєстрації у Міністерстві юстиції України; на цьому етапі можливі незначні корективи, проте цим документом уже можна користуватись.