20. Які мої дії щодо вступу до закладу вищої освіти, якщо я:

Пільгові категорії вступників

• Інвалід війни
Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами співбесіди. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
  • Маю інвалідність і неспроможний відвідувати заклад освіти
  • Отримав/ла відмову в реєстрації для участі в ЗНО через неможливість створення особливих умов
Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами іспитів 2021 року та/або результатами ЗНО 2018, 2019, 2020 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором).
  • Не зміг/змогла скласти ЗНО через наявність захворювання або патологічного стану
Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2021 року та/або результатами ЗНО 2018, 2019, 2020 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором), якщо не складали зовнішнє незалежне оцінювання з відповідних предметів у 2021 році.
  • Дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування
Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти у межах квоти-1, але тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2021 років з (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором).
  • Учасники бойових дій
Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2021 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2020 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором).
  • Звільнені з військової служби
Вступники, що є звільненими з військової служби (зокрема, є демобілізованими) починаючи з 1 грудня 2020 року включно, можуть вступати до ЗВО за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав зовнішнє незалежне оцінювання).
  • «Чорнобилець»
Пільга (право на вступ за результатами співбесіди) залежить від категорії осіб, до якої вас віднесено.
  • Проживаю в тимчасово окупованому Криму, Севастополі чи на непідконтрольній території Донбасу, виїхав/ла після 1 січня 2021 року
Вступники, що проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 1 січня у рік вступу, можуть вступати до ЗВО через освітні центри (наказ Міністерства освіти і науки України від 1 березня 2021 року №271, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2021 року за №505/36127) за результатами вступних іспитів (із урахуванням особливостей проходження державної підсумкової атестації в освітніх центрах або без такого врахування для осіб, які отримали документ про повну загальну середню освіту) та/або зовнішнього незалежного оцінювання (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Докладніше про процедуру вступу для таких вступників читайте тут.
  • Здобув/ла повну загальну середню освіту за кордоном у період між 1 вересня 2020 року та 30 листопада 2021 року

Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав зовнішнє незалежне оцінювання).

Увага! Якщо такі вступники хочуть брати участь у конкурсі на зайняття бюджетних місць, то зможуть це зробити лише в разі вступу за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.